Kvalitní surovinou
k lahodnému výrobku

Velkoobchod a dodavatel

Nejste přihlášen/a. Pro možnost nákupu se prosím přihlašte.
Pokud dosud nejste registrovaným zákazníkem, registrujte zde.

Poptávané zboží
prázdný

Jak zabránit kažení potravin

27. 1. 2014

masová kapsaKažení uskladněných potravin je problém, který vás stojí peníze a který potkává i ty nejpečlivější a nejorganizovanější gastronomické provozy. Níže uvádíme několik tipů, jak můžete zredukovat znehodnocování potravin a tím i finanční ztráty:

1. Nekupujte více čerstvých potravin, než potřebujete. Můžete se vám stát, že je nestihnete spotřebovat a potraviny se zkazí. Kvalitní dodavatel vám čerstvé potraviny operativně dodá, když je budete potřebovat.

2. Zkontrolujte všechny potraviny při přejímání od dodavatele. I jedna zapomenutá nahnilá brambora může způsobit problém. Kontrolou při přejímce zabráníte kontaminování dalších potravin. Zároveň kontrolujte i data spotřeby a minimální trvanlivost.

3. Potraviny přehledně uskladněte a vyznačte na ně trvanlivost. Uskladněte potraviny podle data trvanlivosti nebo data dodávky a využívejte princip FIFO – první mějte po ruce ty potraviny, které máte na skladě nejdéle. Na zboží, kde trvanlivost není uvedena, ji zjistěte u svého dodavatele a vyznačte ji. Značte trvanlivost i na otevřená balení.

Zdroj obrázku:123rf.com

4. Uskladňujte potraviny při správných teplotách. Teploty skladování jsou uvedeny na obalech polotovarů a zmražených výrobků. Naleznete je také v prováděcích vyhláškách zákona 110/1997 Sb. Informace o skladování vám poskytne i dodavatel potravin.

Zároveň vám doporučujeme vyhazovat potraviny, když si nejste jisti jejich kvalitou. Přijdete o pár korun, ale nezpůsobíte svým zákazníkům zdravotní potíže.


Další články:

Jak zajistit bezpečnost potravin při výpadku elektřiny Okouzlete bramborami Hasselback návštěvníky své restaurace Získejte nové zákazníky pokrmy bez živočišných produktů 5 oblíbených valentýnských receptů: Když chcete lásku vyznat jídlem


Nevíte si rady? Kontaktujte Vašeho obchodníka.

Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás!

zákaznická podpora

info Zavinac refi-cz Tecka cz
tel.:
+420 725 800 592

Speciální přání


captcha image