Kvalitní surovinou
k lahodnému výrobku

Velkoobchod a dodavatel

Nejste přihlášen/a. Pro možnost nákupu se prosím přihlašte.
Pokud dosud nejste registrovaným zákazníkem, registrujte zde.

Poptávané zboží
prázdný

Jaký je světový rekord v dojení krávy?

30. 9. 2015

Guinessova kniha rekordů zaznamenává a kategorizuje různé světové rekordy z oblasti lidské činnosti i přírody. Mnohé z nich jsou přirozeně velmi kuriózního charakteru. Své místo má v Guinessově knize rekordů i světový rekord v dojení krávy. Jaká je jeho hodnota?

Průměrná produkce mléka

Průměrná kráva za život nadojí kolem 35 000 kilogramů mléka, což je 33 981 litrů. Je to však velmi individuální. Obecně se ale uvádí se, že denně kráva v průměru vyprodukuje 20 až 40 litrů mléka. Přitom začátkem minulého století to bylo ještě 8 až 10 litrů.

Nejlepší z nejlepších

Světový rekord v množství vyprodukovaného mléka za život drží od roku 2012 kanadská kráva jménem Smurf (v překladu Šmoula). Zvláštní je, že denně vyprodukovala jen o něco málo větší množství mléka než ostatní průměrné dojnice. V čem tedy tkvělo tajemství jejího úspěchu?

Přes milion sklenic mléka!

Smurf totiž žila téměř 3x déle, než je tomu u ostatních dojnic. V roce 2012, kdy jí bylo 15 let, činilo množství jejího nadojeného mléka rekordních 216 891 kilogramů (211 188 litrů). Dokážete si to představit? Je to více jak 1 milion sklenic mléka nebo přibližně 21 500 balení tvarohu po 10 kilogramech.           

Rekord v ručním dojení krávy

V Guinessově knize rekordů je zaznamenán i světový rekord v ručním dojení krávy. Jeho držitelem je Gianmario Ghirardi se svou krávou Mirkou. Tomuto 31letému Italovi se během krátkého časového limitu podařilo vydojit 8,7 litru mléka, tedy téměř 9 krabic. To je stejné množství, které denně vyprodukovaly krávy začátkem minulého století. Vzhledem k tomu, že na to měl Ghirardi pouhé dvě minuty, je to až neuvěřitelné.

infografika rekord dojení mléka, přepočet na tvaroh a sklenice mléka


Nevíte si rady? Kontaktujte Vašeho obchodníka.

Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás!

zákaznická podpora

info Zavinac refi-cz Tecka cz
tel.:
+420 725 800 592

Speciální přání


captcha image