Kvalitní surovinou
k lahodnému výrobku

Velkoobchod a dodavatel

Nejste přihlášen/a. Pro možnost nákupu se prosím přihlašte.
Pokud dosud nejste registrovaným zákazníkem, registrujte zde.

Poptávané zboží
prázdný

5 oblíbených valentýnských receptů: Když chcete lásku vyznat jídlem

14. 1. 2016

Valentýnské menu za použití párků a vajíčekLáska a jídlo spolu souvisejí od nepaměti. Na  Valentýna to platí dvojnásob! Proto vám tentokrát přinášíme jednoduché valentýnské recepty, které se u zákazníků lahůdkářských, pekařských, cukrářských výroben a gastronomických provozů těší skutečně velké oblibě. Připravit je můžete zvlášť, nebo rovnou jako velké valentýnské menu.

1. Recept: Valentýnský dort aneb úžasný čokoládový fondant

2.Recept: Valentýnkovy párky ve tvaru srdce

3. Recept: Snídaňový valentýnský toast

4.Recept: Gratinovaný hermelín, který hraje na city

5. Recept: Jednohubky s paprikášem a cibulkou v barvě lásky


1. Recept:Valentýnský dort aneb úžasný čokoládový fondant

Valentýnský moučník je klasika, která nikdy neomrzí. Troubu si dopředu předehřejte na 190 °C. Ve vodní lázni rozehřejte máslo s čokoládou a třtinovým cukrem. Poté nechte směs jemně vychladnout, přidejte vejce, mouku a opatrně zamíchejte.

Směs vložte do menších formiček (nejlépe na muffiny) a nechte v troubě 7–9 minut. Ale pozor! Musí se opéct pouze okraj dortíku, aby vnitřek zůstal stále tekutý. Valentýnský moučník vyndejte z formiček a nechte zhruba 4 minuty vychladnout. Na závěr ještě posypte moučkovým cukrem a sladký valentýnský dárek máte hotový.

Suroviny:

2. Recept: Valentýnkovy párky ve tvaru srdce

jídlo na talíři: párky složené ve tvaru srdce s vejcem uprostřed

Párek rozkrojte podélně na dvě půlky tak, aby párek na jednom konci zůstal spojený v celek. Na druhém konci sepněte půlky párku párátky do tvaru srdce a dejte pozvolna opékat na pánev, kde již máte připravený rozpálený olej.

Jakmile budete mít srdíčko z párků z jedné strany osmahnuté, otočte ho opatrně na druhou stranu a doprostřed rozklepněte vejce, samozřejmě nejlépe tak, aby vám žloutek zůstal v celku. Vejce osolte, opepřete a smažte do té doby, než vejce ztuhne. Jídlo můžete podávat se zeleninou.

Suroviny:

3. Recept: Snídaňový valentýnský toast

valentýnský toast lásky

Mnoho lidí touží své druhé polovičce udělat na Valentýna radost hned po ránu. V tuto denní dobu je velmi chutným valentýnským dárkem snídaňový valentýnský toast.

Dejte si na prkénko plátek chleba a z jeho středu vykrojte nožem srdce. Plátek chleba následně vložte na suchou rozpálenou pánev a opečte pouze z jedné strany. Vykrojenou část ve tvaru srdce opečte také.

Do vyříznutého srdcového tvaru chleba následně rozklepněte vejce a smažte ho, dokud neztuhne. Pak už toast stačí jen opatrně sundat z pánve, osolit, opepřit, přiložit k němu i vykrojenou část srdce a máte hotovo.

  • plátky tmavého toastového chleba 

  • vejce
  • máslo
  • sůl a pepř

     

4. Recept: Gratinovaný hermelín, který hraje na city

Hermelín okořeníme podle potřeby a dáme péci do trouby. Do misky nastrouháme křen a smícháme s nakládanými brusinkami a trochou tatarské omáčky.

Sýr z trouby vyndáme cca po 20 minutách a rozkrojíme do ¾. Vedle na talíř přidáme marinovanou zeleninu, na jednu stranu hermelínu brusinkový křen a na druhou tatarskou omáčku. Sýr se podává vždy čerstvě rozpečený. Bon appétit!

Suroviny:

5. Recept: Jednohubky s paprikášem a cibulkou v barvě lásky

Z plátků chleba odkrojte kůrku a rozkrájejte ho na čtvrtky. Stejně tak rozčtvrťte i paprikový salám. Salám na jednohubky hezky naaranžujte. Do jejich středu přidejte noček majonézy a na ni kaparu a několik kostiček cibule v červené barvě lásky. Chutný výsledek stojí rozhodně za to.

Suroviny:


Dodáme suroviny pro naše partnerské restaurace v Praze, které připravují  valentýnské menu.

Den svátku svatého Valentýn najdete v kalendáři pod datem 14. února. Nezapomeňte také na květinu.

zdroj foto: dollarphotoclub.com


Nevíte si rady? Kontaktujte Vašeho obchodníka.

Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás!

zákaznická podpora

info Zavinac refi-cz Tecka cz
tel.:
+420 725 800 592

Speciální přání


captcha image